CZJUG: JBoss Seam

Chtěl bych vás všechny pozvat na svoji přednášku o JBoss Seam, která se bude konat 27. února v rámci CZJUGu od 18:00.

Při této přednášce bych chtěl představit webový framework JBoss Seam. Jeho spoluautorem je Gavin King, který vytvořil i slavný Hibernate. Popíši základní myšlenky tohoto frameworku, a také knihovny se kterými spolupracuje (JSF, Hibernate, Drools, …). Současně bych se s vámi chtěl podělit o zkušenosti, které jsme získali při tvorbě několika aplikací (např. nové moduly portálu edu.cz) a také objasnit důvody, proč se nakonec Seam stal hlavním vývojovým frameworkem u nás v SoftEU.


Petr Ferschmann – v současné době je vedoucí vývojového oddělení a technologický lídr společnosti SoftEU s.r.o.. Absolvent FAV ZČU, obor Softwarové inženýrství. Je odpovědný za vývoj aplikací a používané technologie. Rovněž zkoumá a testuje nové technologie, využitelné pro vývoj nových aplikací, které následně implementuje do firemních vývojových procesů.

Plzeňská společnost SoftEU s.r.o., založená v roce 2004, se zaměřuje na vývoj informačních systémů a outsourcing softwarového vývoje na bázi Java a JavaEE technologiích. Hlavní doménou jsou webové aplikace, kde se snažíme uplatňovat ideu „Pracovat kdekoliv, kdykoliv, na čemkoliv“. Pro odbornou veřejnost SoftEU s.r.o. vydává nepravidelně vycházející články vývojářů na adrese dev-blog.ferschmann.cz.

2 thoughts on “CZJUG: JBoss Seam”

 1. Chci se jen zeptat jestli můžeme na CZJUGu čekat něco výrazně odlišného od zveřejněných přednášek:

  http://dev-blog.ferschmann.cz/prednaska-jsf-a-seam/
  http://dev-blog.ferschmann.cz/prednaska-seam-a-jsf/

  Nevím jaká je průměrná úroveň publika, ale řekl bych, že poměrně hodně lidí, už má zkušenosti s více než jedním web frameworkem, servlety + JSP jsou základ a většina z nás už má alespoň základní přehled v JSF.

  Tzn. pro mě například by bylo ideální, kdyby se přednáška už moc nezaobírala základy, ale na druhou stranu nevyžadovala přímou znalost Seamu jako takového.

  Tím nechci cokoliv ovlivňovat, spíš mě zajímá, kam je přednáška cílená, abych měl představu. Díky moc.

 2. Zdravím,

  ono na této přednášce nebude tolik prostoru na praktické ukázky a proto jich bude méně (něco málo přeci jen popíši).

  Chtěl bych se více zaměřit na popis našich (SoftEU) zkušeností z několika projektů a odpovědět si na otázku „Kdy a na které projekty Seam použít“.

  Případně doporučuji si poslechnout připravovaný podcast o Seamu. Měl by snad vyjít v průběhu příštího týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *