Vyšla Bugzilla 3.2

Logo Bugzilly Populární bug tracking systém Bugzilla, který používáme i v naší společnosti, vyšel ve verzi 3.2. Od vydání předchozí verze, kterou byla 3.0, uplynul více jak rok a půl, takže nepřekvapí, že nová verze přináší řadu novinek. Na první pohled viditelnou změnou je úprava vzhledu samotné Bugzilly, která je výsledkem práce nového Bugzilla User Interface týmu a lidí od NASA, kteří nyní používají modifikovanou Bugzillu na správu chyb souvisejících s lety raketoplánů.

Zajímavou novinkou verze 3.2 je možnost úpravy workflow chyby tj. definice stavů a přechodů mezi nimi. Pokud vám nevyhovují výchozí chování, máte nyní možnost si jej upravit. Další zajímavou novinkou je vylepšení možností vytváření vlastních polí k jednotlivým bugům (custom fields). S uvedenou novinkou přišla Bugzilla 3.0 a od verze 3.2 lze nově definovat i výběrové seznamy, víceřádkové textové oblasti či pole s datem/časem.

Bugzilla 3.2 také nově podporuje databázový server od Oracle, takže pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje stávající podpora pro MySQL či PostgreSQL, máte k dispozici třetí možnost. Ta je ale zatím označena jako experimentální. Z drobných novinek mě zaujala možnost přeřadit chybu na jinou osobu a zároveň změnit stav chyby, podpora pro mikroformáty či detekce kolizí při úpravě příloh.

Nová verze Bugzilly je k dispozici volně ke stažení. Pokud dosud žádný systém na správu chyb při vývoji software nepoužíváte, zkuste o ní zauvažovat a přečtěte si, proč podobný systém používat. Bugzillu 3.0.4 či vyšší aktuálně běží na cca. 14 000 instalací a využívá ji téměř 3 milióny uživatelů.

2 thoughts on “Vyšla Bugzilla 3.2”

  1. Bugzillu používáme, doufám, že chlápci od NASA na tom zamakali, protože vzhled a chaos v ovládání tu vždycky byl (a obávám se že vždycky bude).

  2. Otázkou je, jestli to workflow lze upravit pro každý projekt zvlášť (to by se nám hodilo), nebo jen globálně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *