6 thoughts on “Maven 2.0.6”

 1. Tak jsem se rozhodl se s ním naučit. Stáhl si ho a postupoval podle getting started: Nastavil svoje připojení přes proxy a podle návodu zkusil vytvořit první (prázdný) projekt. Ale ouha, po spuštění chtěl stahovat nějaké balíčky a padalo to na CHECKSUM FAILED. Takže se mi žádná adresářová struktura aplikace nevytvořila a já to po půl dnu googlování a hledání v čem by mohla být chyba vzdal. Budu muset dál antovat 🙁

 2. Zdravím Petře,

  používal jste někdy před tím Maven? Zkuste promazat repository Mavenu v ~/.m2/repository resp. C:Documents and Settingsuzivatel.m2repository.

  Máte nějak zvlášť nastavenou proxy?

 3. Nepoužíval. Mazal jsem celý adresář .m2 a znovu se pokoušel spouštět. Proxy jsem nastavoval v config/settings.xml tag proxy (podle manualu). Nastavoval jsem ho stejně jako v IE (několikrát kontroloval) včetně autorizace pomocí loginu a hesla. To bylo v práci. Doma proxy nemám a jede mi to OK (tam to ale tak nepotřebuji).

 4. Mohl by jste zkusit ručně zkontrolovat nějaký soubor, který selhal? MD5 sumu získáte pomocí příkazu md5sum soubor
  Třeba je vaše proxy nějakým způsobem poškozuje.

 5. Samozřejmě, ta suma (souboru staženého mavenem) na lokále je jiná než jaká by měla být. Soubor se nestáhnul celý. Problém asi bude v proxy (což já bohužel neovlivním), webové stránky se občas také nedočítají celé a musím refreshovat. Nicméně tenhle problém se neporjevuje v prohlížečích při stahování souborů, ani v mojí vlastní aplikaci, která také stahuje soubory přes uvedenou proxy. Problém s tím má (zatím) pouze maven, čímž se pro mě stává nepoužitelným. Přesto díky za snahu pomoci.

 6. Dnes jsem to spustil a bylo to bez problémů. Asi byla lepší konstalace hvězd a možná i v lepší formě proxy. Takže ho nakonec přecejen zkusím používat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *