Continuum 1.1

Dnes vyšla nová verze kontinuálně integračního nástroje Continuum 1.1. Tato nová verze přináší mnoho nových a zajímavých vlastností oproti předchozí verzi 1.0:

 • XML RPC – nyní je možné téměř všechny akce provádět i vzdáleně a tak zjednodušit integraci s dalšími nástroji.
 • Podpora zálohování konfigurace – když jste v minulosti upgradovali Continuum, museli jste všechnu konfiguraci znovu nastavit ručně (i když je to snadné stále to nějaký čas zabere). Nová verze umožní exportovat nastavení (včetně výsledků buildů) a toto do nové verze přenést.
 • Podpora profilů – nový nástroj, který umožní kompilovat současně v několika verzích JVM či jiných nástrojů (např. Maven, či tak lze zapínat testovací/releasovací build).
 • Podpora šablon buildů – pokud používáte stejné parametry pro kompilace mezi projekty, můžete teď vytvořit šablony a ty použít při tvorbě projektu.
 • Kompilační fronta – nyní se můžete podívat na seznam úkolů, které jsou naplánovány a případně je i stornovat.
 • LDAP – lze nastavit, aby se Continuum ověřovalo oproti LDAP databázi.
 • Podpora rekurzivního Maven projektu – toto je jedna z nejlepších nových vlastností. Dříve se každý podprojekt vycheckoutoval jako nový projekt. Každý podprojekt se pak ukazoval v Continuu samostatně. Nebylo tak možné v projektu používat relativní cesty mezi projekty. Nyní zaškrtnete, že je projekt rekurzivní a bude uložen jen jako jeden projekt. Nyní ještě schází podpora této vlastnosti pro release-plugin a jedna z matoucích vlastností Mavenu skončila.

Continuum používáme a v kombinaci s Mavenem dokáže velmi usnadnit použití kontinuálního systému. Na continuu nejvíce oceňuji právě to, že uvedete adresu k pom.xml ve verzovacím systému a on zajistí vycheckoutování projektu a jeho kompilaci. Navíc můžete pro každý projekt či jeho větev v pom.xml uvádět, kdo má být informován o selhání kompilace.

5 thoughts on “Continuum 1.1”

 1. Ahoj, diky za clanek. Continuum je urcite dobry nastroj, ale me na nem trosku vadi, ze je to pro me cerna skrinka. Continuum neni napsano v Jave, ale v Pythonu (nejsem si jist). Proto jsem se poohlizel jinde a narazil na Hudson ( https://hudson.dev.java.net/ ), ktery, zda se, splnuje moje pozadavky. Co jsem zjistoval, tak Hudson docela dost pouziva JBoss na svoje projekty. Nemas s nim nahodou zkusenosti ? Pripadne nemohl bys napsat proc je Continuum lepsi oproti Hudsonu ?

 2. Zdravím,

  myslím, že je úplně jedno v čem je daný nástroj napsán, pokud funguje dobře. Continuum je určitě napsané v Javě.

  Bohužel s hudsonem zkušenosti nemám. Ale podívám se na něj. Děkuju.

  Největší výhoda Continua oproti např. Cruise Control je právě perfektní integrace se Mavenem. Prostě dám adresu pom.xml a už to buildí.

  Continuum určitě má také svá omezení. A to je právě integrace s Mavenem. Výsledkem v continuu je uspěl/neuspěl a případně kde neuspěl. Další informace (např. seznam prošlých testů/statické analýzy, …) se musí nahrávat na web server jako výsledek site – tj. není to až tak přehledné z hlediska kontinuálních integrací.

 3. Tohle uz mi nedelej 😉 Jsem znova mrknul na Continuum a fakt je to psany v Jave a to jsem prave kvuli tomu, ze jsem si myslel, ze neni v Jave, hledal nahradu. Aaach jo. Fakt nevim jak se mi to stalo. Asi jsem tech nastroju (artifactory, websvn, luntbuild…..) testoval nejak moc najednou. Kazdopadne diky. Sice zatim zustanu u Hudsonu, ale od ted vim, ze Continuum se vratilo pro me do hry.

 4. Ahoj,
  my používáme Hudson a já osobně jsem s ním velice spokojený. Stručné shrnutí vypadá asi takto:
  + úplně jednoduchá instalace a upgrade (hudson = jeden war soubor)
  + velice jednoduché a intuitivní ovládání, konfigurace
  + nabízí pouze to, co je potřeba
  – možné používat pouze se SVN (obecně nabídka integrace s nástroji třetích stran není nejlepší, ale hodně se to lepší)

  Já za Javu jsem velice spokojený, úspěšně jsme integrovali různé nástroje třetích stran na kontrolu kódu, code coverage apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *